DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka

W 1954 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło Międzynarodowy Dzień Dziecka. W Polsce przypisuje się go na 1 czerwca. Nie we wszystkich krajach to święto obchodzone jest w tym samym czasie, np. w Brazylii – 12 października, a w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach i instytucjach.

Również i my świętowaliśmy ten dzień w bardzo ciekawy sposób. Każda klasa dostała swój „plan lekcji”, na którym wypisane były 25 minutowe zajęcia. W sali nr 1 mogliśmy zaśpiewać piosenki, w sali nr 14 rysowaliśmy klasowy portret, w szkolnej bibliotece miał miejsce poczęstunek. Aby przypomnieć sobie dobranocki naszego dzieciństwa i zobaczyć, jak wyglądały one jeszcze wcześniej, w sali nr 16 panie wyświetlały nam je na dużym ekranie. Dlatego, że w tym terminie przypada także dzień sportu, na szkolnym boisku mogliśmy się zmierzyć grając w piłkę nożną. Osoby, które nie brały udziału w rozgrywce, miały za zadanie stworzyć transparent dopingujący. Po spędzeniu czasu na świeżym powietrzu, klasa brała udział w łamigłówkach, a na koniec zagrała w Super Mario.

Pomimo, że w tym dniu mieliśmy aż 9 „lekcji” (choć w praktyce wracaliśmy do domu już pierwszym kursem autobusu), minęły nam one bardzo szybko i interesująco. Tegoroczne święto uważam za udane. 🙂

Agata Cerkowniak kl.IIb