EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W PĘGOWIE

dscn2514 W poniedziałek 26-go września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, która podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całego kontynentu.

My również po raz kolejny zaangażowaliśmy się w promowanie języków obcych.
W ramach Europejskiego Dnia Języków odbył się Konkurs Eurowizja, którego pomysłodawcami oraz organizatorkami były nauczycielki języków obcych p. Anna Chelińska oraz p. Joanna Oleszczyk. Wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami przygotowali utwory muzyczne oraz krótkie scenki, nawiązujące do stereotypów narodowościowych. Rywalizacji klasowej przyglądało się oraz oceniało jury w składzie: pani Dyrektor Marta Michalkiewicz, pani Wicedyrektor Teresa Maciejewska, pani pedagog Katarzyna Wawrzyniak oraz pani psycholog i nauczycielka muzyki Wioletta Szymczak-Domino.

Wszystkie klasy zaprezentowały się fantastycznie. Mogliśmy podziwiać piękne stroje, ciekawe choreografie oraz umiejętności taneczne.
Pierwsze miejsce w Konkursie zajęła klasa IIB, drugie miejsce klasa IC, na trzecim uplasowały się ex aequo klasy IIIA i IIIC.
W roli prowadzących Konkurs Eurowizja świetnie sprawdziły się Zuzanna Przybylska z klasy IIA oraz Emilka Osowiecka z kl. IIC.
Szczególne podziękowania należą się również uczniom: Zosi Górnikowskiej, Wiktorii Drozd, Łukaszowi Daniel, Konradowi Wróblowi, Erykowi Prystarzowi, Patrykowi Gruszce oraz Dawidowi Żuk za ogromną pomoc w przygotowaniu szkolnej uroczystości i przedstawienie krótkiej scenki pt.: ,,Język polski, a inne języki”.

Dziękujemy również wszystkim wychowawcom, którzy tak świetnie przygotowali swoich uczniów do udziału w Konkursie oraz nauczycielom za umożliwienie przeprowadzenia prób.

                                                                                                                      Anna Chelińska