„WEŹ NA WARSZTAT TRUDNY TEMAT”

W bieżącym roku szkolnym klasa 1b bierze udział w pierwszej edycji projektu „Weź na warsztat trudny temat”, dzięki któremu mamy okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych według ciekawych scenariuszy, które możecie znaleźć na stronie: https://trudnytemat.ceo.org.pl/ w zakładce materiały.
W zajęciach przeprowadzonych metodą CoReslove, które odbyły się na naszym klasowym maratonie, poznawaliśmy techniki radzenia sobie z konfliktami, które pomagają nam w budowaniu jedności klasy.

Wczoraj, tj. 01.03.2017 mieliśmy okazję wypróbować własne siły w warsztatach prowadzonych przez Pana Tomasza Gromadkę, który jest przedstawicielem Fundacji STREFA WOLNOSŁOWA, która skupia wokół siebie osoby zajmujące się teatrem, literaturą, fotografią, organizacją działań animacyjnych, inicjatyw kulturalnych i artystycznych, pisaniem o teatrze, filmie i podróżach.
Pan Tomasz, który wcześniej pracował jako dziennikarz, wczoraj poprowadził dla nas zajęcia artystyczne wykorzystujące technikę „STÓŁ POWSZECHNY”, dzięki której mieliśmy okazję, za pomocą technik teatralnych, dowiedzieć się więcej o obcości, wspólnocie, równości, tolerancji. Było twórczo, kreatywnie i ciekawie 🙂
Zmęczeni po zajęciach czekamy na kolejne okazje do poznawania metod, które pomogą nam podejmować się trudnych tematów.

Anna Pukacz-Górnikowska